Katarzyna Pamuła

Katarzyna Pamuła – Tancerka, pedagog, choreograf, menedżer. Scena ówczesnej Opery i Operetki w Krakowie była miejscem, gdzie po raz pierwszy wystąpiła przed szerszą publicznością w balecie Dziadek do orzechów i Królewna Śnieżka. W trakcie edukacji artystycznej brała również udział w spektaklach baletowych i teatralnych z repertuaru krakowskich teatrów, takich jak: „Sylfidy”, „Dwie siostry”, „Przez tę ziemię przeszedł Pan”, „Opowieści baletowe”, „Od Adepta do gwiazdy”, „Bal w operze”. Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca, Studia Baletowego Opery Krakowskiej oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej „SPOT”. W 2009 roku otrzymała tytuł zawodowego artysty tancerza w Związku Artystów Scen Polskich, a rok później obroniła pracę dyplomową na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W 2016 roku uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalność- zarządzanie mediami. Aktualnie tancerka niezależna i choreograf Art Dance Company, pedagog tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego. Współpracuje na co dzień z krakowskimi szkołami tańca oraz teatrami m.in.  KTO, Teatr Odwrócony. Od 2009 roku bierze udział wraz z zespołem, w imprezie z cyklu Krakowska Noc Teatrów, tańcząc w spektaklach Małgorzaty Dorosiewicz-Witczak, Michaiła Zubkowa oraz w choreografiach własnych.

Regularnie występuje na deskach Teatru Ludowego Sceny pod Ratuszem, Małopolskiego Ogrodu Sztuki, NCK oraz podczas Międzynarodowych Warsztatów tańca Współczesnego w Koszęcinie. Współpracuje z Filharmonią Krakowską biorąc udział w programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży- „Na pointach, czyli opowieści o balecie” oraz w spektaklach- „Smak Magii” i „American Dream”. Nieustannie bierze udział w niezależnych projektach artystycznych w całej Polsce. W 2008 roku współpracowała z Kieleckim Teatrem Tańca, tańcząc w spektaklu „Metamorfozy” w choreografii Iry Kodiche, z Fundacją Amenouzume w projekcie Taniec- Pasja świata Przenikanie kultur, w Szkole Wokalno-Aktorskiej oraz w wielu przedsięwzięciach komercyjnych m.in. Targi Expo 2009, czy też Mannequins Night by Trendy Hair Fashion Prague. W 2011, 2015, 2016, 2017 oraz 2018 roku jej chorografie zakwalifikowały się do światowych finałów Dance World Cup.

Cały czas kształci się i rozwija, biorąc udział w warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą min. w Paryżu, Budapeszcie, Warszawie, Kielcach, Krakowie, czy też w Gdańsku. Jest otwarta na nowe pomysły i wyzwania. Nieustannie poszukuje nowych inspiracji, a przez ruch, bezruch… ciągle dowiaduje się nowych rzeczy o sobie samej. Taniec i muzyka są nieodzowną częścią życia… Uważa, iż jedno jest motorem drugiego, a o tańcu nie da się pisać (…) taniec trzeba tańczyć.